خبر فوری
This content is not available in your region

پوتین : اوکراین مسئول پیامدهای عملیات نظامی علیه جدایی طلبان است

نظرها
پوتین : اوکراین مسئول پیامدهای عملیات نظامی علیه جدایی طلبان است
اندازه متن Aa Aa

همزمان با اعلام پایان آتش بس از سوی پترو پوروشنکو، رییس جمهور اوکراین، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، با ایراد سخنانی در حضور سفرا و دیپلماتهای این کشور، در کشورهای مختلف خارجی، ضمن داخلی توصیف کردن بحران اوکراین، همتای اوکراینیش را مسئول سیاستهای او دانست.

او گفت: “شما شاهد هستید که زبان، فرهنگ و حقوق مدنی هموطنان روس ما و همچنین مردمانی از دیگر ملیتها در اوکراین، در معرض تهدید است. شرکای ما انتظار چه واکنشی از طرف ما در قبال وقایع اوکراین را دارند؟ قطعا ما حق نداشتیم مردم کریمه و سواستوپول را در میان فعالان ملی گرا و افراطی تنها بگذاریم.”

رییس جمهور روسیه همچنین با اشاره به این که اروپا مهم ترین و طبیعی ترین شریک اقتصادی کشورش است، گفت: “ما می خواهیم تضمین دهیم که موقعیتهای جدیدی برای تجارت و همکاری میان ما وجود دارد. برای این کار ما می بایست، مبنای قانونی همکاریها، ثبات و قابلیت پیش بینی در روابطمان بخصوص در زمینه انرژی را مدرنیزه کنیم.”

آقای پوتین همچنین با اشاره به اهمیت جهانی ارتباط کشورش با ایالات متحده آمریکا، گفت: “ما آماده گفتگوی سازنده بر مبنای حقوق برابر با آمریکا هستیم.”

رییس جمهور روسیه با این حال خاطر نشان کرد که روابط کشورش با کشورهای شرق آسیا بخصوص چین رو به گسترش است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.