خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش تنش در شرق اوکراین پس از پایان آتش بس

نظرها
افزایش تنش در شرق اوکراین پس از پایان آتش بس
اندازه متن Aa Aa

مقامات امنیتی اوکراین روز چهارشنبه ویدئویی را منتشر کردند که در آن زمان دستگیری یکی از جدایی طلبان هوادار روسیه نشان داده می شود که خود را شهردار یکی از شهرهای منطقه دونتسک معرفی کرده است.

نیروهای امنیتی می گویند این فرد را در حال خرید اسلحه و کافه ای در شهر هورلیفکا دستگیر کرده اند و در محل زندگی او نیز مقادیر زیادی سلاح کشف شده است.

این فرد پس از دستگیری به مقامات امنیتی اوکراین در شهر کی یف تحویل داده شده است.

ویدئوی دیگری که توسط نیروهای ارتش اوکراین منتشر شده نیز از دستگیری سه تن از نیروهای جدایی طلبان در نزدیکی اسلاویانسک در شرق اوکراین حکایت دارد.

پس از پایان آتش بس و همزمان با ادامه عملیات ضد تروریسم در شرق اوکراین، اولکساندر تورچینوف، رئیس پارلمان اوکراین طی سخنانی گفت: “ما جدایی طلبان را از مناطق شرقی عقب خواهیم راند و ساکنان مناطق لوهانسک و دونتسک باردیگر در صلح و آرامش زندگی خواهند کرد.”

همزمان وزرای خارجه روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان قرار است در نشستی درباره راههای موجود برای حل بحران در شرق اوکراین مذاکره کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.