خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفین با اتحادیه اروپا صدای خود را به گوش پارلمان می رسانند

نظرها
مخالفین با اتحادیه اروپا صدای خود را به گوش پارلمان می رسانند
اندازه متن Aa Aa

نخستین اجلاس ماهیانه پارلمان جدید اروپا با حضور یکصد و هفتاد نماینده مخالف اتحادیه اروپا به پایان رسید.

در روز نخست و هنگام اجرای سنتی “قصیده شادی” بتهون، آرم پارلمان اروپا، نایجل فاراژ، رهبر گروه آزادی و دموکراسی اروپا، به نشانه مخالفت با اتحادیه به ارکستر پشت کرد.

فیلیپ لامبر، رهبر جدید حزب سبزهای پارلمان در گفتگو با گزارشگر یورونیوز به این حرکت آقای فاراژ اعتراض کرد: “اگر آنها می خواهند به اروپا پشت کنند، اینجا چه می کنند؟ هیچ دلیلی ندارد که روی صندلی و در ساختمان نهادی بنشینند که از آن متنفرند. این منطق سیاسی ندارد و بی احترامی به دموکراسی است.”

منطق این مخالفتها را ریموند فینچ، نماینده جدیدالانتخاب حزب راست گرای استقلال بریتانیا چنین توجیه می کند: “ما معتقدیم که اتحادیه اروپا مشروعیت ندارد و ما آنرا نمی پذیریم.”

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال که با مهاجرت و نیز اساس اتحادیه اروپا مخالف است، موفق شد با همتای ایتالیایی خود، بپه گریلو، رهبر حزب پنج ستاره ایتالیا، یک گروه پارلمانی تشکیل دهد که هدف آن ایجاد مانع در روند کار اتحادیه اروپاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.