خبر فوری

نبرد سنگین وزنان در جایزه بزرگ اولان باتور

نبرد سنگین وزنان در جایزه بزرگ اولان باتور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در آخرین روز جایزه بزرگ اولان باتور تاگیر خایبولائف در وزن منهای یکصد کیلوگرم مردان طلا گرفت. جودوکار بیست و نه ساله روس که قهرمان المپیک نیز هست موفق شد با یک سئوی ناگه کارل- ریچارد فری آلمانی را نقش تاتامی کند.

بکا گووینیاشویلی مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم را از آن خود کرد. او که تنها هجده سال دارد و پیش از این نیز در جایزه بزرگ هاوانا برنز گرفته بود توانست در یک نبرد پایاپای کریتژیان توت از مجارستان را در وقت اضافی شکست دهد.

آدام اوکروآشویلی گرجی به دلیل مصدومیت کنار کشید تا ریو شیچینوهه ژاپنی دومین مدال طلای فصل خود را اینجا در پایتخت مغولستان بدست آورد و همچنان مرد شماره سه جهان در وزن بعلاوه یکصد کیلوگرم باقی بماند.

کیونگ سول در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان بی رقیب بود؛ جودکار کره ای که عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه درخشان خود دارد، لویز مالزاهن آلمانی را پس از تنها ۵۴ ثانیه نبرد با یک ایپون شکست داد.

اونکیاونگ کیم، هموطن سول، نیز در وزن بعلاوه ۷۸ کیلوگرم خوش درخشید و با غلبه بر گولشاه کوجاتورک از ترکیه مدال طلایی دیگر برای کاروان کره جنوبی به ارمغان آرود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.