خبر فوری
This content is not available in your region

پلیس اسرائیل طارق خضیر نوجوان فلسطینی-آمریکایی را آزاد کرد

پلیس اسرائیل طارق خضیر نوجوان فلسطینی-آمریکایی را آزاد کرد
اندازه متن Aa Aa

پلیس اسرائیل طارق خضیر نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی-آمریکایی را که ویدیوی کتک زدن او توسط پلیس واکنش آمریکا را برانگیخته، از بازداشتگاه به خانه فرستاده است. هر چند این اقدام با حکم ۹ روز بازداشت خانگی انجام گرفته است.

طارق خضیر در مورد چگونگی برخورد پلیس گفت: “فکر می کنم پلیس بود. مشغول تماشای مردم بودم که از کنار من آمدند و مرا گرفتند.”

واکنش ها در مورد این مسئله در بین مقامات دولت اسرائیل متفاوت بوده است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، ضمن دعوت به آرامش از عملکرد پلیس در مجموع دفاع کرده، اما شیمون پرز رئیس جمهوری اسرائیل گفته است: “ما نباید چیزی را پنهان کنیم. بلکه باید همه کسانی را که علیه دیگری مرتکب جرم شده اند، مثلا کسی را ربوده، شکنجه کرده یا کشته اند را شناسایی کنیم و هیچ سازشی نداشته باشیم.” هم قتل سه نوجوان اسرائیلی در سه هفته قبل، هم ربودن و شکنجه و سوزاندن محمد ابو خضیر نوجوان فلسطینی در چهارشنبه گذشته و هم کتک زدن طارق خضیر که گفته می شود پسرعموی محمد ابو خضیر است، تنش در مناطق فلسطینی را افزایش داده است.

پلیس اسرائیل می گوید در ارتباط با ربودن و کشتن محمد ابوخضیر چند یهودی افراطی را بازداشت کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.