خبر فوری
This content is not available in your region

دولت بریتانیا درباره رسوایی سوء استفاده جنسی دهه هشتاد میلادی تحقیق می کند

نظرها
دولت بریتانیا درباره رسوایی سوء استفاده جنسی دهه هشتاد میلادی تحقیق می کند
اندازه متن Aa Aa

رسوایی سوء استفاده جنسی در دهه هشتاد میلادی در بریتانیا پای وزیر کشور کنونی این کشور را به پارلمان کشاند.

یکی از نمایندگان پارلمان از وزیر کشور دولت مارگارت تاچر در اواسط دهه هشتاد میلادی خواسته است که درباره اسناد و مدارک تحقیقات درباره این موضوع که اعلام شده مفقود شده اند توضیح بدهد.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا اعلام کرد که پیتر وانلس، رئیس یک سازمان خیریه حامی حقوق کودکان، هدایت تیم تحقیق مستقلی درباره این رسوایی را به عهده می گیرد.

خانم می اعتراف کرد که دولت بریتانیا در آن زمان، به همراه موسسات مردمی در تحقیق درباره این پرونده کوتاهی کرده بودند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا می گوید: «من خواهان اقدامی هستم که بازتاب دهنده سه اصل باشد. اولویت ما باید تعقیب قضایی کسانی باشد که عامل چنین جرمهای وحشتناکی بوده اند، در هر جای ممکن. ما با این ایده کار خود را انجام می دهیم که شفافیت حداکثر حاکم باشد و این که اگر موسسه ای یا فردی در محافظت از کودکان کوتاهی کرده باشد، ما نام آنها را افشا می کنیم و از این کوتاهی ها درس خواهیم گرفت.»

ماجرای سوء استفاده جنسی افراد مشهور از کودکان در بریتانیا ماه ها است که پس از اتهامهایی که علیه جیمی سویل، مجری مشهور تلویزیونی مطرح شد، تبدیل به سرخط رسانه های بریتانیا شده است.

فرزند یکی از نمایندگان پارلمان بریتانیا در دهه هشتاد میلادی که مسئول جمع آوری مدارک سوء استفاده بوده است از قول پدر درگذشته اش گفته است که این مدارک در صورت انتشار زندگی بسیاری از افراد قدرتمند در بریتانیا را «زیر و رو» می کند.

بر اساس تحقیقاتی که سال گذشته صورت گرفت، اعلام شد که 114 پرونده درباره این موضوع در دسترس نیستند و گم شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.