خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس کمیسیون اروپا توسل به خشونت رفتار علیه جان دالی را تکذیب می کند

نظرها
رئیس کمیسیون اروپا توسل به خشونت رفتار علیه جان دالی را تکذیب می کند
اندازه متن Aa Aa

جان دالی، کمیسربرکنار شده اتحادیه اروپا، در دادگاه اروپایی لوکزامبورگ، ژوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا را متهم کرده که در اکتبر سال 2012 او را به جبر و با توسل به خشونت رفتار از کار برکنار کرده است.

آقای باروسو در اظهاراتش خطاب به دادگاه گفت که پیش از برکناری آقای دالی، میان آنها چند دور گفتگو صورت گرفته بوده، و اقای دالی داوطلبانه از سمت خود استعفا داده است.

دو سال پیش، جان دالی که در آن هنگام کمیسر مسئول بهداشت و حمایت از مصرف کننده بود، متهم به ارتباط با فردی شد که قصد داشته در مقابل تغییر در مقررات دخانیات در اروپا، از یک شرکت سوئدی تولید کننده دخانیات رشوه دریافت کند. این اتهام به معنی آن است که آقای دالی بطور غیر مستقیم دریافت کننده وجه رشوه بوده است.

رودلف هربرت، گزارشگر یورونیوز در لوکزامبورگ می گوید: اگر دادگاه به نفع آقای دالی رای بدهد، او طبق درخواست خودش، تنها یک یورو غرامت دریافت خواهد کرد، اما آقای باروسو در آخرین هفته های خدمتش بعنوان رئیس کمیسیون اروپا، توجیه عملش را دشوار خواهد یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.