خبر فوری
This content is not available in your region

ابراز همدردی مادر یکی از سه نوجوان اسرائیلی کشته شده با خانواده محمد ابو خضیر

نظرها
ابراز همدردی مادر یکی از سه نوجوان اسرائیلی کشته شده با خانواده محمد ابو خضیر
اندازه متن Aa Aa

مادر یکی از سه نوجوان اسرائیلی کشته شده در پیامی ضمن ابراز همدردی با خانواده محمد ابو خضیر، نوجوان فلسطینی کشته شده بر لزوم دادگاهی شدن عاملان این قتل ها تاکید کرد.

وی گفت: “قاتلان فرزندان ما، گروههایی که به آنها وابسته بوده اند و در این اقدام به آنها یاری رسانده اند باید دادگاهی و مجازات شوند. اما این تنها آنها خواهند بود که مجازات می شوند و نه هیچ فرد بیگناه دیگری. هیچ مادر و پدری نباید با زجری که ما می کشیم مواجه شود. ما با خانواده محمد همدردیم.”

قتل محمد ابوخضیر ۱۶ ساله، یک روز بعد از پیدا شدن اجساد سه نوجوان گم شده اسرائیلی رخ داد و اعتراض های گسترده فلسطینی ها را در پی داشت.

پلیس اسرائیل اعلام کرده که سه تن از ۶ مظنون دستگیر شده در رابطه با قتل وی، نسبت به این اقدام اعتراف کرده اند.

همزمان مقامات این کشور از آزادی طارق خضیر از بستگان محمد که در هنگام دستگیری توسط پلیس اسرائیل مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، برای مدت ۹ روز تا زمان پایان بررسی ها خبر داده اند.

پلیس اسرائیل وی را به مشارکت در یک تظاهرات خشونت آمیز متهم کرده است اما خانواده وی این ادعا را تکذیب کرده اند.

روز دوشنبه صدها تن از مردم غزه در مراسم خاکسپاری سه تن از ۹ پیکار جوی حماس که در جریان حمله هوایی اسرائیل به غزه کشته شدند، شرکت کردند.

حماس گفته است که اسرائیل برای کشتن این افراد مجازات خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.