خبر فوری
This content is not available in your region

بلغارستان خواهان از سرگیری پروژه احداث خط لوله ساوث استریم

نظرها
بلغارستان خواهان از سرگیری پروژه احداث خط لوله ساوث استریم
اندازه متن Aa Aa

بلغارستان امیدوار است مذاکراتش با کمیسیون اروپا درباره از سرگیری برنامه احداث خط لوله انتقال گاز موسوم به ساوث استریم به نتیجه برسد.

احداث خط لوله ساوث استریم از روسیه آغاز می شود. این خط لوله پس از عبور از دریای سیاه در مسیر خود از کشورهای بلغارستان، صربستان، مجارستان و اسلوونی گذر کرده و منابع گازی آنها را تامین می کند. این خط لوله سرانجام به ایتالیا خواهد رسید.

کریستیان ویگینین، وزیر امور خارجه بلغارستان در این زمینه می گوید: «پروژه ساوث استریم برای بلغارستان، جنوب شرقی اروپا و اتحادیه اروپا اهمیت دارد. این طرح امنیت بخش انرژی بلغارستان و تمامی اتحادیه اروپا را تامین می کند. ما از ساخت این خط لوله همسو با قوانین اروپایی حمایت می کنیم و امیدواریم که مذاکرات ما با کمیسیون اروپا سازنده باشد و به ما برای اجرای این پروژه در خاک بلغارستان کمک کند.»

حدود یک ماه پیش کمیسیون اروپا از بلغارستان خواسته بود تا پروژه احداث این خط لوله انتقال گاز در خاک خود را به حالت تعلیق درآورد. عدم رعایت مقررات اروپایی در زمینه رقابتهای بازرگانی تجاری توسط شرکت گازپروم روسیه یکی از مجریان این پروژه از دلایل مخالفت کمیسیون اروپا با اجرای این طرح است. شرکت انی ایتالیا در کنار گازپروم از دیگر مباشران اجرای این طرح است.

این خط لوله ظرفیت انتقال سالانه ۶۳ میلیارد متر مکعب گاز از روسیه به اروپا را خواهد داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.