خبر فوری
This content is not available in your region

ورشکستگی نتیجه چهار سال دستکاری در حسابهای شرکت گووکس

نظرها
ورشکستگی نتیجه چهار سال دستکاری در حسابهای شرکت گووکس
اندازه متن Aa Aa

شرکت اسپانیایی گووکس، اپراتور تامین سیستم وای-فای و یا همان اینترنت بدون سیم در مکانهای عمومی در اسپانیا و دیگر شهرهای بزرگ دنیا، به دستکاری در حسابهای خود متهم شده است. بر اساس گزارشها، این شرکت در طول چهار سال به پنهان کاری و دست بردن در حسابهای خود مبادرت کرده است.

مدیر گووکس در واکنش ضمن اقرار به این مسئله از سمت خود استعفا داد. همچنین پس از این تحولات گووکس اعلام کرده از بازپرداخت دیون خود ناتوان خواهد بود و اعلان ورشکستگی می کند.

خاویر فلورس، کارشناس امور اقتصادی انجمن اروپایی سرمایه گذاران حرفه ای می گوید: «بخاطر اینکه این شرکت ضرب العجل های نهاد ناظر بر فعالیتهای بازار را برای ارائه اطلاعات رعایت نکرده دچار این مشکل شده است. اما این موضوع برای نهاد ناظر بر فعالیتهای بازار می تواند مفید باشد به این معنا که این نهاد قادر خواهد بود در بخشهایی که کنترل بی نتیجه بوده شفاف سازی کند.»

گووکس علاوه بر اسپانیا منشاء تامین وای فای در مکانهای عمومی در نود شهر از کشورهای مختلف دنیا بوده است.

پرونده گووکس نه تنها موجب دردسری بزرگ برای خود این شرکت شده بلکه احتمال می رود اعتبار شرکتهای اسپانیایی نیز زیر سئوال برود.

ارزش سهام این شرکت در هفته گذشته در بازار بورس مادرید ۶۰ درصد تنزل یافت. حجم کلی معاملات گووکس در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۸۲ میلیون یورو بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.