خبر فوری

مرحله دهم تور دو فرانس؛ کونتادور مصدوم شد، نیبالی صدرنشین

مرحله دهم تور دو فرانس؛ کونتادور مصدوم شد، نیبالی صدرنشین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آلبرتو کونتادور، از ادامه رقابت های تور دو فرانس باز ماند.

کاپیتان اسپانیایی تیم ساکسو-تینکوف در کیلومتر ۸۴ نخستین مرحله کوهستانی تور دو فرانس میان مولوز و پلانش دِ بل فی (Mulhouse- La Planche des belles filles) سقوط کرد.

قهرمان دو دوره تور دو فرانس در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹، در این حادثه به شدت از ناحیه زانوی راست صدمه دید و به رغم مقاومت، نتوانست مسیر را ادامه دهد. به این ترتیب وی برای مدت نامعلومی امکان حضور در میدان را نخواهد داشت.

در حالی که تیبو پینو، رکابزن فرانسوی اف دِ ژی، در قسمت عمده مسیر یکه تاز بود، وینچنزو نیبالی، تنها سه کیلومتر مانده به خط پایان با یک شتاب عالی از کاروان حریفان جدا شد و با سبقت گرفتن از پینو، فاتح مرحله دهم شد.

نیبالی به این ترتیب، پپیراهن زرد را از گالوپن پس گرفت و با توجه به مصدومیت کریس فروم و کونتادور، بعید به نظر می رسد که رقیبی بتواند در پایان کار، این پیراهن را از او بگیرد.

پس از نیبالی و پینو، آلخاندرو والورده از اسکای مووی و ژان کریستوف پرو از موندیال به مقام های سوم و چهارم این مرحله دست یافتند.

در رده بندی عمومی و تا اینجای کار، ریچی پورت از اسکای با دو دقیقه و ۲۳ ثانیه اختلاف نسبت به نیبالی دوم است، آلخاندرو والورده اسپانیایی، رومن باردت و تونی گالوپن فرانسوی هم در رده های سوم تا پنجم قرار دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.