خبر فوری

پیروز انتخابات اسلوونی در اندیشه تجدیدنظر در بسته اصلاحاتی اتحادیه اروپاست

پیروز انتخابات اسلوونی در اندیشه تجدیدنظر در بسته اصلاحاتی اتحادیه اروپاست
اندازه متن Aa Aa

میرو چِرار، رهبر حزب چپ میانه «اس ام سی»، حزبی که تنها شش هفته از عمر آن می گذرد، برنده انتخابات پارلمانی اسلوونی شد.

آقای چِرار که حزبش با کسب ۳۴.۸ درصد آرا ۳۶ کرسی از ۹۰ کرسی پارلمان را از آن خود می کند، در اندیشه تجدیدنظر در بسته اصلاحاتی است که اتحادیه اروپا برای سامان بخشیدن به اقتصاد این کشور عضو واحد پولی یورو تجویز کرده است.

میرو چِرار گفت:«اسلوونی در قالب پیشنهادات اتحادیه اروپا در پایان دادن به بحرانهای اقتصادی و سیاسی اش، بهترین گزینه را با راه و روش های خود انتخاب خواهد کرد.»

رای به حزب چپ میانه میرو چِرار، فرزند یکی از نامدارترین ورزشکاران اسلوونی، نتیجه نارضایتی مردم از رسوایی های مالی و سالها نابسامانی اقتصادی است و به مجازات احزاب سنتی این کشور از سوی رای دهندگان تعبیر می شود.

یکی از ساکنان لیوبلیانا، پایتخت، می گوید:«باید دید حزب آقای چِرار در مقایسه با دولت های قبلی چه می کند، چرا که اقتصاد همانست که بوده و سوال این است دولت چه می تواند بکند.»

دیگری می گوید:«بنظرم قدم کوچکی به جلوست و فکر نمی کنم تغییری در سیاستهای فعلی روی دهد. سیاست همان خواهد بود که بوده است.»

اسلوونی سال گذشته به زحمت خود را از دریافت بسته نجات مالی وام دهندگان بین المللی و اروپایی رهاند تا به سرنوشت کشوری همچون یونان مبتلاء نشود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.