خبر فوری
This content is not available in your region

اهمیت نوآوری درصنعت هوانوردی

اهمیت نوآوری درصنعت هوانوردی
اندازه متن Aa Aa

در صنعت هوانوردی، نوآوری از اهمیت بالایی برخوردار و استفاده از ماده ها و آلیاژهای جدید برای سبکتر و در عین حال مقاوم تر کردن هواپیماها، یک الزام است.

پل مک داول، خبرنگار یورونیوز: «وقتی در آینده از پنجره هواپیما به بیرون بنگرید، شکل پره های موتور تغییر خواهد کرد. آنها از آلیاژ جدیدی ساخته خواهند شد. در نوآوری، اندازه اهمیت ندارد.»

یکی از کوچکترین نوآوری ها درنمایشگاه فارنبورو، سر و صدای بسیاری ایجاد کرده است. این ماده بسیار کوچک سیاه، که از هزاران نانولوله کربنی تشکیل شده، ساخت شرکت «سری نانوسیستمز» است.

استیو نورتهام، مدیر شرکت «سری نانوسیستمز» می گوید: «این یک پوشش جذب کننده نور است که از میلیونها نانولوله باریک تشکیل شده است که ۹۹.۹۶ درصد نور را جذب می کنند. این ماده برای محو نور در سیستم های حساس مورد استفاده قرار می گیرد، مانند دوربین های مادون قرمز، ماهواره ها و جستجوگرهای موشک. باید مقدار نور پارازیت را کم کرد تا به میزان مطلوب دست پیدا کرد.»

برای اینگونه شرکت ها، حمایت مالی و اعتماد در تولیدات، برای توسعه و قبول سفارش ها حیاتی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.