خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش گشت زنیهای نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان بدنبال پرتاب راکت

نظرها
افزایش گشت زنیهای نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان بدنبال پرتاب راکت
اندازه متن Aa Aa

پرتاب سه راکت از جنوب لبنان به سوی اسرائیل در چند روز گذشته، واکنش تلافی جویانه اسرائیل و گلوله باران برخی از روستاهای جنوب لبنان را به هماره داشته است.

این اقدام باعث افزایش گشت زنیهای نیروهای سازمان ملل و ارتش لبنان به 400 مورد در روز شده است.

آندره آ تننتی، سخنگوی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان، با ابراز نگرانی در این باره می گوید: “ ما دائما با آنها صحبت می کنیم و آنها را تشویق می کنیم که بیشترین خویشتن داری ممکن را داشته باشند.”

برخی گزارشها نیز از بازداشت یک نفر که مظنون به پرتاب راکت بوده، توسط نیروهای امنیتی لبنان حکایت دارد.

خبرنگار یورونیوز در جنوب لبنان، با بیان این که بسیاری از ناظران وضعیت امنیتی در جنوب لبنان را وابسته به تحولات در غزه می دانند، می گوید: “با این حال بسیاری از کسانی که در روستاهای اینجا زندگی می کنند، احتمال یک جنگ بزرگ در واکنش به راکت پراکنی از لبنان به سوی اسرائیل را کم می دانند.”

یکی از آنها می گوید: “جنگی به وقوع نخواهد پیوست. این فقط یک جنگ روانی است. حتی اگر جنگی هم اتفاق بیفتد، ما خانه، سرزمین و مردممان را رها نمی کنیم.”

برخی از اعضای دولت لبنان معتقدند که حزب الله علاقه ای به افزایش تنش در منطقه ندارد و پرتاب راکت احتمالا از طرف یک گروه تندرو بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.