خبر فوری
This content is not available in your region

هزینه های شرکتهای هواپیمایی پس از فاجعه انهدام پرواز ام اچ هفده افزایش می یابد

نظرها
هزینه های شرکتهای هواپیمایی پس از فاجعه انهدام پرواز ام اچ هفده افزایش می یابد
اندازه متن Aa Aa

فاجعه انهدام یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۷۷ شرکت هواپیمایی مالزی علاوه بر تلفات سنگین انسانی که در پی داشت، از نقطه نظر هزینه های مالی نیز برای شرکتهای هواپیمایی تغییراتی در پی خواهد داشت.

پس از این فاجعه که منجر به کشته شدن بیش از ۲۹۸ نفر شد، بیشتر کمپانیهای هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی هند تصمیم گرفته اند مسیر پروازهای خود را از کریدور اوکراین که اروپا را به آسیا متصل می کند تغییر دهند. نتیجه این تصمیم پروازهای طولانی تر، مصرف بیشتر سوخت و افزایش مخارج کمپانی ها خواهد بود.

جان فولی، خبرنگار رویترز می گوید: «براساس آمار انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی در ۲۵ سال اخیر میزان سوانح هوایی به نصف کاهش یافته است. با این وجود این کمپانیها با مشکلات دیگری درگیر هستند که می تواند کوچکترین شوک آنها را در آستانه قرار گرفتن زیر فشار زیادی قرار دهد. مشکلاتی از قبیل رقابت با شرکتهای هواپیمایی ارزان قیمت و یا ورود دولتها در سرمایه این شرکتها بستری بوجود آورده که این شرکتها تمایلی به کاهش فعالیتهای خود ندارند.»

با توجه به اینکه تنش در عراق در افزایش قیمت نفت و در نتیجه افزایش قیمت سوخت هواپیماها نقش مهمی داشته، این فاجعه و تصمیم این شرکتها در تغییر مسیر خود و طولانی تر کردن آن بر مشکلات آنها دامن خواهد زد و سوددهی آنها را دچار افت می کند.

از دیگر تبعات بالا رفتن تنش و ریسک در بخش حمل و نقل هوایی افزایش قیمت قراردادهای بیمه برای شرکت های هواپیمایی خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.