خبر فوری
This content is not available in your region

پرواز بر فراز شرق اوکراین ممنوع می شود

پرواز بر فراز شرق اوکراین ممنوع می شود
اندازه متن Aa Aa

بدنبال سانحه هواپیمای مسافربری که روز پنجشنبه بر فراز حریم هوایی شرق اوکراین سقوط کرد، مقامات هوانوردی اروپا، اکنون پرواز بر فراز این منطقه را ممنوع اعلام کرده اند. طرفین مخاصمه در منطقه، از جمله جدایی طلبان طرفدار روسیه، طرف دیگر را مسئول این حمله معرفی می کنند.

به گفته یک مقام کنترل هوایی اروپا، پرواز بر فراز این منطقه از اوایل ماه جاری ممنوع اعلام شده بوده است:

“از اول ماه جاری، بسیاری از کریدورهای هوایی با ارتفاع کمتر از هشت هزار متر و از روز چهاردهم، کریدورهای کمتر از ده هزار متر، بسته اعلام شدند.”

روزانه، حدود سیصد و پنجاه هواپیمای مسافربری، که یکصد تا یکصد و پنجاه فروند آن اروپایی هستند، از فراز شرق اوکراین پرواز می کنند.

مقام مذکور افزود: “ هواپیماها باید منطقه را دور بزنند که به معنی افزایش تعداد پروازها بر فراز لهستان، ترکیه و بلغارستان است، اما انتظار نمی رود این امر تاثیر چندانی بر تاخیر هواپیما یا راحتی مسافر داشته باشد. ممکن است تاخیر اندکی، مثلا ده دقیقه برای یک پرواز ده ساعته بوجود بیاید، اما پیامد آن چندان نیست.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.