وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ادای احترام به قربانیان سقوط هواپیمای مالزی در هلند

ادای احترام به قربانیان سقوط هواپیمای مالزی در هلند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به یاد قربانیان سقوط هواپیمای مسافری مالزی، پرچمهای هلند در سراسر کشور به حالت نیمه افراشته درآمد.

از 298 سرنشین هواپیمای بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، دست کم 189 نفر اهل هلند بودند.

کیلومترها دورتر از منطقه بحران زده شرق اوکراین که این روزها صدای گلوله در آن قطع نمی شود، در مقابل یک دبیرستان در هلند دوستان چند نفر از قربانیان در سکوت به سوگواری پرداختند.

از این حادثه، به عنوان وحشتناک ترین حادثه هوایی در تاریخ کشور هلند نام می برند.

این هواپیما از شهر آمستردام به مقصد کوالالامپور پرواز می کرد.

یکی از بستگان یکی از قربانیان می گوید: «چند نفر به همین سادگی ناپدید شدند. حالا یک خانه خالی به جا مانده است. والدین همه چیز خود را از دست داده اند. هیچ فرزند یا نوه ای باقی نمانده است. هیچ چیز.»

گروهی از بستگان قربانیان با اتوبوس خود را به فرودگاه بین المللی هلند رساندند و در مقابل در ورودی آن دسته های گل قرار دادند. دسته گلهایی که شاید قرار بود چند روز دیگر در استقبال از عزیزانشان که از مالزی بازمی گشتند به فرودگاه آورده می شد.

مارک روته، نخست وزیر هلند سفرش به آلمان را نیمه کاره رها کرد و به هلند بازگشت. آقای روته با زبان تهدیدآمیزی گفت که اگر مشخص شود به این هواپیما با موشک حمله شده است، مهاجمان شناسایی می شوند و به سزای عمل خود می رسند.

ویلم-الکساندر، پادشاه هلند و همسرش ماکسیما با امضای دفتر یادبودی که به احترام قربانیان در شهر لاهه مهیا شده بود، تاثر خود را نسبت به وقوع این حادثه ابراز کردند.