وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نگرانی مسافران و کارکنان مالزی ایرلاینز

نگرانی مسافران و کارکنان مالزی ایرلاینز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جان باختن ۲۱تن از کارکنان مالزی ایرلاینز در پی مفقود شدن یک فروند هواپیمای عازم پکن و نیز ساقط شدن پرواز «ام اچ ۱۷» در شرق اوکراین، کارمندان این شرکت را در کوالالامپور نگران کرده است.

اسماعیل نصرالدین، رئیس سندیکای ملی خدمه پرواز در مالزی می گوید: «خدمه به دلیل ماهیت این حادثه تلخ تضعیف روحیه شده اند. دیده شده که برخی از آن ها هنگام حاضر بر شدن سرکار گریه می کنند. این چیزی است که من باور می کنم. این موضوع بسته به هر فرد است که تا چه اندازه برای پذیرش این وضعیت مقاوم است.»

یکی از مسافران نیز در فرودگاه کوالالامپور می گوید: «مالزی باید پافشاری کند. آن ها باید از دنیا بیش از صرف تحقیق مطالبه کنند. آن ها باید بر رهبران دنیا و جامعه بین الملل فشار بیاورند تا چنین حادثه ای نه تنها برای مالزی که برای هیچ کشور دیگری نیافتد.»

بوئینگ ۷۷۷ متعلق به مالزی ایرلاینز هفدهم ژوئیه در حالی که ۲۹۸ سرنشین را حمل می کرد و از آمستردام به سوی کوالالامپور در پرواز بود در شرق اوکراین مورد هدف قرار گرفت و سرنگون شد. تمامی مسافران و خدمه پرواز ام اچ ۱۷ جان باختند.