وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بازار بورس ریاض مهمترین بازار بورس حوزه خلیج فارس

بازار بورس ریاض مهمترین بازار بورس حوزه خلیج فارس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بازار بورس ریاض عربستان سعودی در حال رشد است. این بازار بورس از ابتدای سال ۲۰۱۴ حدود چهارده درصد رشد داشته است. شاخص «تداول» مهمترین شاخص این بازار نیز در زمان مشابه ۳۳ درصد رشد داشته است.

شورای عالی اقتصادی عربستان سعودی برای توسعه بیشتر بازار بورس ریاض در نظر دارد سرمایه گذاری مستقیم سرمایه گذاران خارجی را آزاد کند.

بازار بورس ریاض با میانگین بیش از ۵۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در آن تبدیل به یکی از مهمترین بازارهای بورس کشورهای خلیج فارس شده است. پس آن بازار بورس قطر با ۱۵۲ میلیارد دلار و بازار بورس ابوظبی با ۱۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در ردیف سوم قرار می گیرد.

باز کردن درهای بازار بورس بر روی اتباع بیگانه در راستای پروژه وسیع سرمایه گذاری معادل ۱۳۰ میلیارد دلار قرار دارد. عربستان در نظر دارد میدان فعالیتهای اقتصادی خود را از صادرات نفت و گاز گسترش دهد. احتمال می رود اجرای این پروژه ۴.۲ درصد به رشد اقتصادی کشور کمک کند.