خبر فوری
This content is not available in your region

طراحی خودرو برای ماهی ها

طراحی خودرو برای ماهی ها
اندازه متن Aa Aa

یک آزمایشگاه طراحی در هلند برای اولین بار خودرویی طراحی کرده که توسط ماهی قابل حرکت است.

این خودروی کوچک مانند آکواریوم کوچکی است که روی چرخ های یک ماشین کنترل از راه دور نصب شده است. در داخل مخزن آب دوربینی وجود دارد که مسیر حرکت ماهی به جهتهای مختلف را تشخیص داده و ثبت می کند و سپس همان مسیرها را برای حرکت، به چرخهای خودرو منتقل می کند.

اما این کار فقط برای تفریح انجام نمی شود زیرا فن آوران می خواهند در طراحی محصولات تصویربرداری هوشمند و همچنین برای تشخیص تصاویر در کامپیوترها، در آینده از این تکنیک استفاده کنند.

توماس دو وولف، طراح این دستگاه می گوید: «این امکان وجود دارد که سیستمی تهیه و تولید شود تا به کامپیوتر قابلیت بینایی و شناخت تصویر را بدهد تا امکان برقراری ارتباط با دیگر دستگاهها فراهم شود.»

طراحان می گویند، با پیشرفت در تکنولوژی بینایی کامپیوتر، ظرفیتهای استفاده از آن بویژه در بخش محصولات مصرفی رشد خواهد کرد.

توماس دو وولف می گوید: «ما معتقدیم که با کمک قدرت دید در کامپیوتر می توان با سیستم، تعاملی منطقی برقرار کرد زیرا این روشی است که انسانها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، ما نیز همه چیز را می بینیم. زبان بدن حدود نود درصد از تمام زبانهاست بنابراین اگر ما قادر به انجام این کار به کمک دوربین ها و سیستم ها باشیم در نهایت می توانیم محصولاتی تولید کنیم که برای برقراری ارتباط طبیعی تر باشند و البته این هدف بزرگی است.»

خلاقان این تکنولوژی می گویند ممکن است این روز بسیار نزدیکتر از آن چیزی باشد که شما فکر می کنید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.