وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتشار اولین تصاویر از محل سقوط هواپیمای الجزایر

انتشار اولین تصاویر از محل سقوط هواپیمای الجزایر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سربازان کشور بورکینافاسو، اولین تصاویر از محل سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی الجزایر را مخابره کردند.

لاشه این هواپیما که پنجاه دقیقه پس از پرواز سقوط کرده بود، پنجشنبه شب در شمال مالی کشف شد. جعبه سیاه این هواپیما به شهر گائو در شرق مالی منتقل شده است.

این هواپیما که روز پنجشنبه دوم مرداد اُوآگادوگو، پایتخت بورکینافاسو را به مقصد الجزیره ترک کرده بود، در پنجاه کیلومتری مرز بورکینافاسو سقوط کرد و طبق تازه ترین آمار، ۱۱۸ سرنشین آن که ۵۴ تن از آنها فرانسوی بودند کشته شدند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در این باره گفت: «برای نتیجه گیری خیلی زود است. نظریه هایی وجود دارد بویژه درمورد آب و هوا. اما ما هیچ چیزی را رد نمی کنیم زیرا می خواهیم همه چیز را درباره این حادثه بدانیم.»

در کنار بدی آب و هوا یا طوفان شن، اقدامی تروریستی همچون شلیک موشک و یا بمب گذاری، دیگر تئوریهای مطرح شده برای توضیح علت سقوط این هواپیماست.

سن این هواپیما که در مالکیت شرکت «سوئیفت ایر» اسپانیا و در اجاره شرکت ملی هواپیمایی الجزایر بود، هفده سال اعلام شده است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی «ایرفرانس کی ال ام» نیز اعلام کرد که به عنوان «اقدامی پیشگیرانه» از این به بعد از پرواز هواپیماهای این شرکت در مناطق شمالی کشور مالی و محل سقوط هواپیمای اخیر جلوگیری خواهد کرد.