وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرانسه در سوگ قربانیان سانحه هوایی پرچم هایش را به حالت نیمه افراشته در می آورد

فرانسه در سوگ قربانیان سانحه هوایی پرچم هایش را به حالت نیمه افراشته در می آورد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از سقوط هواپیمای خطوط هوایی الجزایر که به مرگ ۱۱۸ تن از جمله ۵۴ فرانسوی انجامید، پرچم های فرانسه در ساختمان های دولتی این کشور به مدت سه روز به حالت نیمه افراشته درمی آید.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه دیروز شنبه در دیدار با خانواده های قربانیان این حادثه، ضمن اعلام این خبر اطمینان داد که در اسرع وقت اجساد قربانیان به فرانسه باز گردانده خواهد شد.

او گفت: « دسترسی به منطقه ای که در آن لاشه هواپیما پیدا شده دشوار بود. مهم تضمین امنیت منطقه بود که آن را به انجام رساندیم. به محض آنکه ممکن شد، اجساد تمامی قربانیان به فرانسه بازگردانده می شود ».

در حال حاضر نیروهای فرانسوی، مالیایی و سازمان ملل وظیفه حفظ امنیت محل سقوط هواپیما در مرز مالی با بورکینافاسو را برعهده دارند.

در همین حال سازمان ملل متحد نیز از پیدا شدن دومین جعبه سیاه این هواپیما خبر داده است.

به منظور همدردی با خانواده های قربانیان و کاهش رنج و اندوه شان، آنها مجاز به دیدار از محل حادثه هستند.

شواهد اولیه حاکی از آن است که بدی آب وهوا علت سقوط این هواپیما در روز ۲۴ ژوئیه بوده است. هواپیمایی که از بورکینافاسو عازم الجزایر بوده و ۵۰ دقیقه پس از برخواستن از فرودگاه اوگادوگو، پایتخت ارتباطش را با برج مراقبت از دست داد.