خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش آمار قربانیان ویروس ابولا در آفریقا

نظرها
افزایش آمار قربانیان ویروس ابولا در آفریقا
اندازه متن Aa Aa

آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، از قربانیان مبتلا به تب ابولا، از مرگ 660 نفر و آلوده شدن بیش از یک هزار نفر دیگر به این بیماری در غرب آفریقا حکایت دارد.

بیشترین تعداد قربانیان در سیرالئون هستند که تعداد آنها به 454 نفر می رسد. بقیه نیز در گینه و لیبریا مورد حمله این ویروس مرگبار قرار گرفته اند.

آلفا کنده، رییس جمهور گینه در پاسخ به سوال خبرنگار یورونیوز که از او پرسید، آیا در مورد محدود شدن گسترش این ویروس، خوشبین هست یا نه، گفت: “من خوشبین هستم ولی همچنان نگرانیهایی وجود دارد. زیرا اگر این ویروس در گینه کنترل شود، در سیرالئون گسترش می یابد. ما نمی توانیم مانع آن شویم چون مرز گینه و سیرالئون مرکز گسترش این ویروس است. از آنجا بود که ابولا شیوع پیدا کرد. مشکل در آنجا هنوز کاملا برطرف نشده و خطر آلودگی وجود دارد. برای همین تا زمانی که این ویروس در این سه کشور کاملا از بین نرفته، نمی توانیم بگوییم که خوشبین هستیم زیرا خطر ابتلا از طرف کسانی که از سیرالئون و یا لیبریا می آیند وجود دارد. اما من فکر می کنم که این وضعیت در روند مثبتی قرار دارد.”

برای مقابله با ویروس ابولا که از طریق تماس بدن با مایعات منتقل می شود درمان و واکسن مشخصی وجود ندارد.

بیش از نود درصد از کسانی که این ویروس وارد بدن آنها شده، جان خود را از دست می دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.