خبر فوری
This content is not available in your region

پیگیری مظنونان به فروش اندامهای زندانیان صرب نتیجه نداده است

نظرها
پیگیری مظنونان به فروش اندامهای زندانیان صرب نتیجه نداده است
اندازه متن Aa Aa

سه سال پیش، یک سناتور اهل سوئیس بنام دیک مارتی، در شورای اروپایی گزارش داد که در جریان برخوردهای میان کوزوو و صربستان در دهه نود میلادی، شوریان که اکنون دولت کوزوو را به رهبری هاشم تاچی تشکیل داده اند، هزاران تن از اسرای خود را به قصد فروش اندامهایشان به قتل رساندند.

اکنون هیئت تحقیقاتی اتحادیه اروپا می گوید احتمالا تنها تعداد اندکی قربانی این جنایات شده و مدارک کافی برای پیگرد قانونی عاملان آن وجود ندارد.

کلینت ویلیامسون، رئیس هیئت تحقیقاتی گفت: “همانطور که گفتم، یک تعدادی ( قربانی)، یعنی ده نفر. با دیک مارتی هم صحبت کرده ام. اطلاعاتی که بدست آورده ایم با آنچه او جمع آوری کرده تطبیق دارد و این تعداد تقریبی قربانیان (این جنایات) است.”

گزارش سناتور دیک مارتی حاکی از آنست که چریکهای تحت رهبری سیاسی نخست وزیر کنونی صربستان، زندانیان خود را به منطقه ای در آلبانی می برده و پس از اعدام، اندامهای آنها را برای فروش در می آورده اند.

کلینت ویلیامسون افزود: “باید بگویم نشانه های روشنی از اعمال نفوذ، ارعاب و تمهید شاهدان یا شاهدان بالقوه این جنایات وجود دارد.”

در این میان، اتحادیه اروپا و کوزوو در جریان ایجاد یک دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده مظنونان به ارتکاب این جنایات هستند که احتمالا در هلند تشکیل خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.