وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تاسیس کارخانه هیوندای موبیس در شرق جمهوری چک

تاسیس کارخانه هیوندای موبیس در شرق جمهوری چک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هیوندای موبیس شاخه شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی روز سه شنبه با امضای قراردادی با جمهوری چک، کارخانه تولید چراغهای خودرو در شرق این کشور تاسیس خواهد کرد. ارزش این قرارداد ۹۵ میلیون ۶۵۰ هزار یورو اعلام شده است.

دولت جمهوری چک بیش از هر چیز امضای این قرارداد را برای اقتصاد منطقه موراوی سیلسی که بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد مفید می داند.

بوهوسلاو سوبوتکا، نخست وزیر جمهوری چک می گوید: «این سرمایه گذاری کمکی خواهد بود برای منطقه موراوی سیلسی که مدتهاست دچار مشکلاتی از جمله نرخ بالای بیکاری است. حدود ۸۰ هزار نفر در این ناحیه بدون شغل هستند و می دانیم که بسیاری از این افراد بیکار به لطف شرکت هیوندای صاحب شغل خواهند شد.»

چونگ میونگ چول، رییس شرکت هیوندای موبیس درباره این قرارداد می گوید: «سرمایه گذاری ما در گروه خودروسازی کیا-هیوندای خواهد بود. وظیفه اصلی این کارخانه تولید چراغ خودرو در نزدیکی اوستراوا و تهیه و تولید سریع برای کارخانه های هیوندای و کیا در اروپا خواهد بود.»

ساخت این کارخانه بر روی مساحتی حدود ۱۹ هکتار از سال ۲۰۱۵ آغاز خواهد شد. بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ ظرفیت خط تولید این کارخانه تولید چراغ خودرو برای حدود ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال خواهد بود. پس از سال ۲۰۲۰ ظرفیت تولید این کارخانه بالا خواهد رفت.

پیش از این نیز شرکت خودروسازی هیوندای در سال ۲۰۰۸ در منطقه نوسوویچ کارخانه تولید اتومبیل تاسیس کرده بود. میزان تولید این کارخانه در سال ۲۰۱۳ به رقم ۳۰۴ هزار دستگاه رسیده است.