خبر فوری
This content is not available in your region

بمباران نیروگاه برق غزه، بیمارستانها را با مشکل روبرو کرده است

نظرها
بمباران نیروگاه برق غزه، بیمارستانها را با مشکل روبرو کرده است
اندازه متن Aa Aa

برخورد گلوله های تانک ارتش اسرائیل به تنها نیروگاه برق غزه، این نیروگاه را از کار انداخت. قطع کامل جریان برق، زندگی صدها نفر از بیماران بیمارستان الشفا را تهدید می کند.

به گفته مقامات غزه، مخازن سوخت نیروگاه که حاوی سه میلیون لیتر نفت بوده در آتش سوخته است. ستون سیاهی از دود آسمان غزه را فرا گرفته است.

بیمارستان الشفا فعلا از ژنراتور برق استفاده می کند اما پزشکان و کادر درمانی نگران قطع برق هستند.

رییس بخش اورژانس در وزارت بهداشت غزه گفت: «بزودی جریان برق بطور کامل قطع خواهد شد چون مقدار سوختی که داریم حتی برای چند روز هم کافی نیست و این، بخشهای مختلف بیمارستان را تهدید می کند، از جمله بخش مراقبت های ویژه، دیالیز، کودکان و جراحی.»

همچنین شهرداری غزه هشدار داده است که قطع برق، باعث از کار افتادن پمپ های تاسیسات آبرسانی شده و شهر غزه بزودی با مشکل آب آشامیدنی هم روبرو خواهد بود.

یک بیمار که به دیالیز نیاز دارد گفت: «اگر برق نباشد و من نتوانم معالجه شوم، به تنگی نفس دچار می شوم و نمی توانم حرکت کنم. اگر برق برود، چکار می توانیم بکنیم؟ ما از خداییم و به سوی او باز خواهیم گشت.»

ارتش اسرائیل که از ۲۲ روز پیش به نوار غزه، قلمرو حماس حمله کرده است، هنوز واکنش رسمی به تخریب نیروگاه برق غزه نشان نداده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.