خبر فوری

سباستین تلیه فرانسوی کودکی گمشده اش را در برزیل می جوید

سباستین تلیه فرانسوی کودکی گمشده اش را در برزیل می جوید
اندازه متن Aa Aa

سباستین تلیه، خواننده و آهنگساز فرانسوی موسیقی الکترونیک، آلبوم جدید خود به نام ماجرا یا «لاوانتورا» L’Aventura را منتشرکرده است. تلیه به زبانهای فرانسه، انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی آواز می خواند.

آلبوم جدید تلیه درباره بازنگری گذشته است. هنرمند ۳۹ ساله برای ضبط این آلبوم برزیل را انتخاب کرده است. وی می گوید که در برزیل مردم حس کودکی را در تمام مدت زندگی حفظ می کنند و مثل اروپایی ها جدی و خشک نیستند.

تلیه می افزاید: «برای ضبط این آلبوم، برزیل بهترین جا بود. چون تلاش می کردم که کودکی ام را به شکل بهتری بنویسم. دوران کودکی من خیلی معمولی بود، بدون هیچ رخداد هیجان انگیزی در یکی از حومه های دورافتاده پاریس با خانه های یک شکل که هیچ چیز خاصی برایم نداشت، سپری شد.»

سباستین تلیه در این آلبوم برای بازنویسی خاطرات دوران کودکی خود سبک الکترونیک و پاپ فرانسوی مخصوص خود را با نغمه های برزیلی ترکیب کرده است.

«لاوانتورا» ششمین آلبوم تلیه طی ۱۳ سال زندگی حرفه ای اش است. چند ترانه از او در فیلم «گم شده در ترجمه»(۲۰۰۳) (Lost In Translation) ساخته سوفیا کوپولا استفاده شده است.

تلیه در مسابقات آواز یورویژن سال ۲۰۰۸ که در بلگراد برگزار شد، از طرف فرانسه شرکت کرد و تعدادی از ترانه هایش را به زبان انگلیسی اجرا کرد. اولین بار در تاریخ این مسابقه بود که نماینده فرانسه ترانه ای اجرا می کرد که بیشترش به انگلیسی بود. این موضوع باعث جنجال در فرانسه شد.

Bonus interview with Sébastien Tellier

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.