خبر فوری
This content is not available in your region

غیرنظامیان، اولین قربانیان ادامه نبردها در شرق اوکراین

غیرنظامیان، اولین قربانیان ادامه نبردها در شرق اوکراین
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تصمیم اتحادیه اروپا و آمریکا برای اعمال تحریمهای بیشتر علیه روسیه به دلیل حمایت این کشور از جدایی طلبان در اوکراین، گزارشها از ادامه درگیریها در دونتسک واقع در شرق این کشور حکایت دارد.

درگیری بین جدایی طلبان و نیروهای دولتی همچنان در میان غیرنظامیان قربانی می گیرد. یکی از ساکنان شهر دونتسک فریاد می زند: “چرا بچه های ما باید این قدر رنج بکشند؟ چرا فرزندان ما باید در این وضعیت زندگی کنند؟ چرا خانه های ما خراب شده است؟”

تصاویر دیگری از مرکز این شهر، یک خودروی تخریب شده و یک جسد را در کنار آن نشان می دهد.

همسر یک مرد زخمی می گوید: “وقتی از خانه بیرون آمدم زنی به من گفت، نگاه کن یک مرد اینجا افتاده. فکرش را هم نمی کردم که همسر من باشد. وقتی نگاهش کردم نتوانستم او را بجا آورم. او را از کفشهایش شناختم.”

در جنگ داخلی چهار ماه گذشته در اوکراین، بیش از هزار و سیصد نفر کشته شده اند که بیش از یک هزار نفر از آنها غیرنظامی بوده اند. این جنگ همچنین حدود هشت هزار زخمی بر جا گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.