خبر فوری
This content is not available in your region

دوهزارمین سالمرگ آگوستوس بنیانگذار امپراتوری روم

دوهزارمین سالمرگ آگوستوس بنیانگذار امپراتوری روم
اندازه متن Aa Aa

تابستان امسال شهر رم ایتالیا با برگزاری چند رویداد مختلف دوهزارمین سالگرد مرگ، آگوستوس، اولین امپراتور خود را گرامی می دارد.

آگوستوس که با نام اکتاو هم او را می شناسند بنیانگذار امپراتوری روم است و اغلب گفته می شود طی در دوران حکمرانی خود، صلح و آرامش را در قلمروی تحت حکومتش برقرار کرد و معابد و تئاترهای زیادی ساخت که همانطور که لارا واینستاین، راهنمای گردشگری توضیح می دهد هنوز هم وجود دارند. وی می گوید: «آگوستوس تحولات زیادی در جامعه به وجود آورد و از او نقل می شود که در بستر مرگش گفته است شهری که به من داده شد با آجر ساخته شده بود و آن چه از من بر جای می ماند شهری است از سنگ مرمر.»

آگوستوس که هنگام تولد گایوس اکتاویانوس نام گرفت، ۴۱ سال حکم راند و در ۱۹ اوت سال ۱۴ میلادی درگذشت. دوهزار سال پس از مرگش، در «فوروم آگوستوس» میراث او با نمایش صدا و نور جشن گرفته خواهد شد. این مراسم تا ۲۱ اکتبر ادامه خواهد داشت.

مجسمه ای زرین از فیلم کابیریا، فیلم صامت ایتالیایی، به بازدیدکنندگان پارک «دنیای چینه چیتا» خوشآمد می گوید. این پارک تفریحی اولین پارک در ایتالیاست که به سینما اختصاص یافته است. در این پارک مجموعه هایی مخصوص سبکها و ژانرهای خاص سینمایی وجود دارد.

پارک دنیای چینه چیتا بازدیدکننده را به عصر طلایی فیلم سازی در ایتالیا می برد زمانی که به استودیو های فیلم چینه چیتا (Cinecittà) «هالیوود روی ساحل رود تایبر» می گفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.