خبر فوری
This content is not available in your region

مذاکرات بدون نتیجه بوئنوس آیرس با بستانکاران آمریکایی

مذاکرات بدون نتیجه بوئنوس آیرس با بستانکاران آمریکایی
اندازه متن Aa Aa

مذاکرات بدون نتیجه آرژانتین با بستانکارانش که روز چهارشنبه در نیویورک انجام شد، برای دومین بار ناقوس ورشکستگی این کشور را طی ۱۲ سال اخیر به صدا درآورد.

اکسل کیسیلف، وزیر دارایی آرژانتین خطاب به سرمایه گذاران آمریکایی بستانکار موسوم به «صندوق کرکس ها» گفت: «ورشکستگی ناشی از قراردادها نیست بلکه زاییده این شرایط است. حال آنکه در موضوعی که فقط به ما و بستانکارانمان ربط دارد، قاضی گریزا طرف بانک ها و موسسات اعتباری را گرفته است. صندوق کرکس ها می خواهد آرژانتین بیش از مبلغی که بستانکاران بین سال های ۲۰۰۵-۲۰۱۰ اندوخته اند بپردازد و آنها می خواهند که این امر حالا صورت گیرد.»

وزیر دارایی آرژانتین در سفرش به نیویورک در تلاش بود تا شاید بتواند به توافقی با بستانکاران آمریکایی دست یابد، یا دست کم اجرای حکم دادگاه علیه کشورش را به تعویق اندازد.

اما همانطور که دانیل پولاک، میانجی دادگاه در این پرونده ورشکستگی آرژانتین را قریب الوقوع پیش بینی کرده بود، آخرین گفتگوها نیز راه به جایی نبرد.

دومین ورشکستگی مالی آرژانتین به وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی و تضعیف واحد پولی این کشور درگیر در رکود خواهد انجامید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.