خبر فوری
This content is not available in your region

گالری خانگیِ «از هنر بگو» در شهر لیون فرانسه

نظرها
گالری خانگیِ «از هنر بگو» در شهر لیون فرانسه
اندازه متن Aa Aa

سیلوی گریگ، یکی از طرفداران هنر پاپ آپ (pop-up) است که آپارتمان خود در شهر لیون فرانسه را به فضایی مناسب برای نمایش آثار هنری تبدیل کرده است. این گالری «از هنر بگو» نام دارد.

این ایده حدود بیست سال پیش، هنگام دانشجویی گریگ و زمانی که او بطور نیمه وقت مدیر یک گالری هنری بود، به ذهنش رسید. دیدن اینکه بیشتر بازدیدکنندگان مایل به گردآوری آثار هنری هستند، گریگ را بر آن داشت تا راهی پیدا کند که دسترسی عموم مردم به کارهای هنری بیشتر شود و به این ترتیب وی این نمایشگاه پاپ- آپ را برپا کرد.

اولین گام بزرگ هفت سال پیش در جنوب فرانسه برداشته شد. سه سال بعد گریگ به لیون نقل مکان کرد و از آن زمان این شهر تبدیل به خانه جدید نگارخانه «از هنر بگو» شد.

گریگ در مورد ایده برپایی این گالری در خانه اش می گوید: «این ایده بر دو اصل استوار است: یکی پیوند دادن گونه های مختلف هنر، از جمله نقاشی، پیکره سازی، عکاسی، طراحی روی پارچه و طراحی جواهرات و اصل دوم گردهم آوردن هنرمندان شناخته شده جهانی.»

رودریگ گلومبار یکی از هنرمندانی است که کارهای هنری خود را در اینجا به نمایش گذاشته است. این طراح صحنه، نقاش، و پیکره ساز مجموعه آثاری را که هر روز طی ۱۷ سال گذشته خلق کرده است، دراین نمایشگاه گردآوری کرده است. گلومبارد می گوید که این نمایشگاه برای او که قصد دارد هر روز کاری کند، الهام بخش است. وی می افزاید: «در اینجا از آن فضای خاص نمایشگاهها یا محیطهای فرهنگی که دورش را هاله ای از تقدس فراگرفته است، خبری نیست.»

برای هنرمندان جوان لیونی، تازه کارها و دوستداران هنر فضای نمایشگاه «از هنر بگو» محلی برای بحث و گفتگو است. یکی از بازدیدکنندگان می گوید: «تماس با هنرمند در اینجا راحتتر است. این نمایشگاه فضایی جادویی دارد. حس می کنم که وارد فضای زندگی هنرمند شده ام و به این ترتیب هر چیزی که در اینجا به نمایش گذاشته شده است، جان می گیرد.»

تمام سال با تعیین وقت قبلی می توان از این گالری خانگی دیدن کرد. این گالری هنری پاپ آپ در شهر لیون فرانسه، آثار هنری را از طریق شبکه اینترنت نیز به فروش می رساند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.