خبر فوری
This content is not available in your region

آرسنی یاتسنیوک تا ماه اکتبر نخست وزیر اوکراین خواهد ماند

نظرها
آرسنی یاتسنیوک تا ماه اکتبر نخست وزیر اوکراین خواهد ماند
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اوکراین با رای بالایی با استعفای نخست وزیر اوکراین، آرسنی یاتسنیوک مخالفت کرد. آقای یاتسنیوک هفته گذشته در حضور نمایندگان پارلمان استعفا کرده بود.

وی پنجشنبه در پارلمان گفت: “دو خبر مهم در دنیای اقتصاد گزارش شده اند، اول اعلام ورشکستگی آرژانتین و عدم اعلام ورشکستگی اوکراین و هیچگاه این اتفاق نمی افتد.”

پترو پوروشنکو، رییس جمهور اوکراین هم با حضور در پارلمان و در دفاع از نخست وزیر اوکراین گفت: “امروز نیازمند اتحاد هستیم، نیازمند یک دولت استوار و با ثبات، باور دارم که همکاری بین دولت، رییس جمهور و پارلمان میوه خود را می دهد.”

آرسنی یاتسنیوک دلیل استعفای خود را مخالفت پارلمان با برخی از طرحهای پیشنهادی دولت از جمله افزایش مالیات و افزایش بودجه ارتش این کشور عنوان کرده بود.

روز پنج شنبه پارلمان با تایید لایحه دولت مبنی بر افزایش بودجه ارتش، همزمان با استعفای نخست وزیر مخالفت کرد.

ماریا کرنیوک، خبرنگار ما در اوکراین هم می گوید: “ دلیل اصلی استعفای نخست وزیر اوکراین مانع تراشی ها در تصویب طرحهای دولت بود. کابینه یاتنیوک از این پس می تواند با خیالی راحتتر طرجهایش را تا پیش از انتخابات پیش رو به دولت ببرد. انتخاباتی که موعد برگزاری آن 26 ام اکتبر می باشد.

پارلمان اوکراین با رای بالایی با استعفای نخست وزیر اوکراین، آرسنی یاتسنیوک مخالفت کرد.

آقای یاتسنیوک هفته گذشته در حضور نمایندگان پارلمان استعفا کرده بود.

او دلیل استعفای خود را مخالفت پارلمان با برخی از طرحهای پیشنهادی دولت از جمله افزایش مالیات و افزایش بودجه ارتش این کشور عنوان کرده بود.

روز پنج شنبه پارلمان با تایید لایحه دولت مبنی بر افزایش بودجه ارتش، همزمان با استعفای نخست وزیر مخالفت کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.