خبر فوری
This content is not available in your region

رییس جمهوری کشور ورشکست شده آرژانتین: زندگی ادامه دارد

نظرها
رییس جمهوری کشور ورشکست شده آرژانتین: زندگی ادامه دارد
اندازه متن Aa Aa

یک روز پس از اعلام وضعیت ورشکستگی برای کشور آرژانتین، کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری این کشور در واکنش گفت: “امروز و همزمان با ۳۱ ماه ژوییه ما اینجا هستیم و زندگی در این دنیا ادامه دارد. این همان چیزی است که همه ما در آرژانتین می گوییم خبر بسیار خوبی است. ماه اوت آغاز می شود و همه ما می توانیم به زندگی خود همانطور که سالهای گذشته گذرانده ایم در کشورمان ادامه دهیم.”

براساس حکم دادگاهی در ایالات متحده آمریکا آرژانتین موظف به بازپرداخت مبلغ یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون دلار به دو نهاد مالی است که در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۱۰ میلادی با کاهش میزان بدهی های آرژانتین موافقت نکردند و خواهان دریافت صد در صد طلب خود شده بودند.

مقامات آرژانتینی تا پایان روز چهارشنبه فرصت داشتند تا با این نهادهای مالی به توافق برسند اما با شکست مذاکرات این کشور برای دومین بار طی دوازده سال گذشته در وضعیت ورشکستگی قرار گرفت.

آکسل کیسیلوف، وزیر اقتصاد آرژانتین نیز در واکنش گفت: “کسانی هستند که مایلند درباره ورشکستگی حرف بزنند بدون آنکه بدانند موضوع چیست. آنها باید با قراردادها بیایند و توضیح دهند که چگونه ممکن است ما ورشکسته باشیم.”

آرژانتین با داشتن ۲۹ میلیارد دلار ذخایر ارزی قادر به بازپرداخت بدهی یک و نیم میلیارد دلاری خود است اما مقامات این کشور نگران هستند که با تصویه یکجای بدهی هایشان، دیگر طلبکاران نیز خواهان بازپرداخت صد درصد طلب خود شوند. در این صورت میزان بدهی های آرژانتین به رقم ۱۵ میلیارد دلار می رسد.