خبر فوری
This content is not available in your region

آژیرها دوباره در اسرائیل بصدا در آمد، ازدحام فلسطینیان در غزه هم دیری نپایید

نظرها
آژیرها دوباره در اسرائیل بصدا در آمد، ازدحام فلسطینیان در غزه هم دیری نپایید
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پس از صبح جمعه و با شکسته شدن آتش بس آژیرها دوباره در اسرائیل به صدا درآمدند و خیابانهای غزه هم از ازدحام فلسطینیان خالی شد.

فلسطینیان با امید به آتش بسی سه روزه از پناهگاهها بیرون آمده بودند. یکی از آنان در بیت حانون در نوار غزه پیش از نقض آتش بس از سوی اسرائیل و حماس گفت: «کجا می توان سکنی گزید، دوباره یا در مدراس جایمان می دهند یا در خیابانها، شاید هم در چادری. باید چاره ای اندیشیده شود. در این خانه ویران، هشت خانواده بودند، اکنون کجا باید بروند.»

اما، در بحبوحه جنگ، آتش بس فرصتی را فراهم می کرد تا فلسطینیان بتوانند سری به خانه ها و زمین هایشان بزنند، از زخمیان عیادت کنند یا همانگونه که یک مرد فلسطینی می گوید شهیدانشان را به خاک بسپارند، فرصتی که چند ساعتی بیش طول نکشید.

آنچه در این منطقه از خاورمیانه به اعتبارش باور و امید زیادی نیست، صلح و آتش بس است. یک زن فلسطینی با اشاره به همین موضوع گفت: «باوری به این آتش بس ندارم. آتش بس قبلی با بمباران ما شکسته شد و ما مجبور به فرار از شجاعیه شدیم.»

از آغاز درگیری های جدید در هشتم ژوئیه بین اسرائیل و حماس، بیش از یک هزار و ۴۶۰ فلسطینی در نوار غزه کشته شده اند. در آنسوی غزه هم ۶۱ سرباز اسرائیلی و سه غیرنظامی بدست شبه نظامیان حماس کشته شده اند.

اغلب کشته شدگان در غزه غیرنظامیان فلسطینی بوده اند.

اسرائیل می گوید مصمم به پایان دادن به راکت پرانی ها و نابودی تونلهای مخفی حماس بین غزه و اراضی اسراییلی است. حماس می گوید هدفش پایان دادن به حصر غزه توسط اسرائیل و مصر است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.