خبر فوری
This content is not available in your region

ادغام فیات با شرکت کرایسلر

نظرها
ادغام فیات با شرکت کرایسلر
اندازه متن Aa Aa

شرکت خودروسازی فیات پس از ۱۱۵ سال حیات مستقل با شرکت آمریکایی کرایسلر ادغام می شود.

دفتر مرکزی گروه فیات کرایسلر شهر آمستردام اعلام شده است. بنابراین نحوه فعالیتهای این گروه و امور اداری آن با قوانین هلند تبعیت می کند. با این حال بر اساس اساسنامه و توافق میان این دو گروه خودروسازی، رژیم مالیاتی شرکت جدید با توجه به قوانین بریتانیا تعیین می شود.

در این راستا سهامداران فیات روز جمعه پروژه ادغام با کرایسلر را با اکثریت آراء تایید کردند.

جان الکان، رئیس هیئت مدیره فیات می گوید: «پروژه ادغام شامل انتخاب دفتر مرکزی جدید و تغییر نام شرکت است. امروز با گردهم آیی این مجمع عمومی آینده شرکت ما آغاز می شود.»

فیات در ماه ژانویه سال جاری میلادی با به مالکیت درآوردن صد درصد سهام کرایسلر خود را آماده نهایی کردن فرآیند ادغام با این شرکت کرده بود.

شرکت فیات که در سال ۱۸۹۹ در تورین ایتالیا پایه گذاری شد در سال ۲۰۰۹ با تعیین سرجیو مارکیونه مدیرعامل خود به عنوان مدیر کرایسلر روند نزدیک شدن با کرایسلر را آغاز کرد. سرانجام اول اوت سال ۲۰۱۴ این دو شرکت با تایید سهامداران رسما با یکدیگر ادغام شدند.

بدین ترتیب گروه فیات کرایسلر در رده هفتم بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در دنیا قرار می گیرد.

با این ادغام فیات- کرایسلر امیدوار است میزان تولید خود از چهار میلیون ۴۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۳ را به رقم هفت میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۸ برساند. هدف دیگر این گروه رشد ۶۰ درصدی حجم کلی معاملات خود تا سال ۲۰۱۸ است.

احتمال دارد این گروه در ماه اکتبر سال جاری میلادی وارد بازار بورس نیویورک شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.