خبر فوری
This content is not available in your region

رازهای ملکه ویکتوریا در نمایشگاه ۳۵۰ سال مد لباس های زیرزنانه

رازهای ملکه ویکتوریا در نمایشگاه ۳۵۰ سال مد لباس های زیرزنانه
اندازه متن Aa Aa

نگارخانه بندیگو در ایالت ویکتوریای استرالیا میزبان نمایشگاهی از مد لباسهای زیر زنانه با عنوان «برهنه، ۳۵۰ سال مد لباس های زیر» می باشد که توسط موزه ویکتوریا و آلبرت لندن برگزار شده است.

مدلهای مختلف لباس زیر نمایش داده شده در این نمایشگاه، نقش سبکها و مدهای مختلف این لباسها را در زیباتر جلوه دادن اندام زنانه می کاود. لباس زیر زنانه هم در مد نقش مهمی دارد و هم نماینده نگرشهای مختلف اجتماعی و اخلاقی است که طی دوران مختلف به زن، بدن زن و زیبایی وجود داشته است.

لباسهای زیر طراحی شده توسط طراحانی چون ویوین وستوود، ژان پل گوتیه، و کریستین دیور نیز در اینجا دیده می شود.

کارن کویینلن مدیر هنری گالری می گوید: «هدف این نیست که لباس زیر سکسی باشد و جذابیت جنسی داشته باشد. بلکه هدف لباس زیر آشکار کردن یا پنهان کردن جنبه هایی از شکل بدن است. حتی امروز هم خیلی از مردم لباس ها زیر خیلی سفت و محکم می پوشند. چرا؟ چون می خواهیم فرم خاصی داشته باشیم و این نمایشگاه رد این شکل خاص را در تاریخ دنبال می کند که از نظر من مهم است.»

در مجموعه لباسهای نمایش داده شده، زیرپوشهای ملکه ویکتوریا و شلوارکهای او که مربوط به سال ۱۸۶۰ میلادی است، بیش از همه جلب توجه می کند. احتمالا ملکه از نمایش لباس های زیر خود در گوشه و کنار جهان خیلی راضی نبود.

ادوینا ارمن، مدیر بخش پارچه لباس موزه ویکتوریا و آلبرت می گوید:« فکر کنم ملکه ویکتوریا اگر می دانست صد در صد وحشت می کرد. البته نمی دانم شاید هم مثل ملکه فعلی دارای حس طنز قوی و خوبی بود.»

نمایشگاه «برهنه، ۳۵۰ سال مد لباس های زیر» از ۱۹ ژوییه آغاز شده و تا اواخر اکتبر در گالری بدینگو بپا خواهد بود و پس از آن در شهرهای دیگر استرالیا برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.