خبر فوری
This content is not available in your region

شمار مرگ و میر بر اثر ویروس ابولا به ۷۲۹ تن رسید

نظرها
شمار مرگ و میر بر اثر ویروس ابولا به ۷۲۹ تن رسید
اندازه متن Aa Aa

ابتلا به ویروس کشنده ابولا در غرب آفریقا افزایش یافت. بر اساس تازه ترین گزارش ها تاکنون بیش از ۱۳۰۰ مورد ابتلا به ابولا به ثبت رسیده است و ۷۲۹ تن نیز بر اثر این ویروس جان باخته اند.

در پی افزایش نگرانی درباره شیوع ابولا، سران کشورهای سیرالئون، گینه و لیبریا برای تدوین برنامه ای منطقه ای با یکدیگر دیدار می کنند.

یونسا بالو، وزیر بهداشت گینه گفت: «پیش از هرچیز، چالشی برای درک مردم از وضعیت این اپیدمی وجود دارد تا همه متوجه شوند که این اپیدمی و خطر وجود دارد؛ این خطر تنها در کشور نیست بلکه میان کشورهاست.»

از سوی دیگر پس از انتشار گزارش ابتلای یکی از پزشکان داوطلب آمریکایی به ویروس ابولا، ایالات متحده آمریکا امدادگران پزشکی خود را از غرب آفریقا فراخواند.

شریان ین، یکی از داوطلبان سپاه صلح که از ماموریت بازگشته است می گوید: «نخستین واکنش شما نگران شدن است. همه ما می دانیم که این مرگی وحشتناک است.» کنت برانتلی، پزشکی که در لیبریا مبتلا به ویروس ابولا شده، پس از بازگشت به آمریکا در قرنطینه به سر می برد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.