خبر فوری
This content is not available in your region

تشکیک در مورد علت مرگ ستاره دوچرخه سواری ایتالیا

تشکیک در مورد علت مرگ ستاره دوچرخه سواری ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

شواهد جدید نشان می دهد مرگ مرموزمارکو پانتانی به احتمال زیاد نه از زیاده روی در مصرف کوکائین یا خودکشی، بلکه یک قتل برنامه ریزی شده، بوده است.

پیکر بیجان این ستاره دوچرخه سواری ایتالیا چهاردهم فوریه ۲۰۰۴ دراتاق هتلی در شهر «ریمینی» پیدا شد. وجود بیش از حد کوکائین در خون متوفی حکایت از آن داشت که او بعلت مصرف بیش از حد این ماده مخدر، درگذشته است.

پزشکی قانونی بعد از گذشت ده سال از ماجرا، آثار و علائم جراحت و ضرب و شتم را بر روی بدن او تایید کرده، جراحاتی که دخالت نفر یا نفراتی دیگر در این حادثه را تایید می کند.

خانواده این رکابزن مشهور ایتالیایی می گویند از قرار معلوم مردان «آشنایی» که به اتاق هتل محل اقامت وی راه یافته بودند کوکائین را در بطری آب حل کرده اند و با مجبور کردن او به نوشیدن آن، یکی از تراژدی های اسفناک دنیای دوچرخه سواری را رقم زده اند.

آنتونی د رنسیس، وکیل خانوادگی پانتانی در یک ارتباط تلفنی از به جریان افتاده شدن دوباره این پرونده مختومه می گوید: «کار خیلی دشواری بود. به جریان انداختن مجدد پرونده هیچگاه آسان نیست. انجام تحقیقات جدید هم اگر چه در ابتدای راه است ولی عاملی است که به ما قدرت می دهد تا بررسی ها را تا رسیدن به حقیقت، ادامه دهیم. دادستان جوان است ولی جدیت لازم را دارد و ما اعتماد زیادی به او داریم.»

کسب عنوان قهرمانی «تور دو فرانس» و رقابتهای دوچرخه سواری «جیرو» ایتالیا در سال ۱۹۹۸، از جمله افتخارات این ورزشکار نگون بخت بشمار می روند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.