خبر فوری
This content is not available in your region

نخست وزیر لبنان: مذاکره با تکفیری ها ممکن نیست

نظرها
نخست وزیر لبنان: مذاکره با تکفیری ها ممکن نیست
اندازه متن Aa Aa

ارتش لبنان در سومین روز درگیری با شبه نظامیان اسلامگرا، بلندی های عرسال را بمباران کرد.

بخش های از این منطقه مرزی در نزدیکی سوریه تحت تصرف شبه نظامیان اسلامگرا است. آنها خواهان آزادی یکی از فرماندهای گروه النصره هستند که روز شنبه در لبنان بازداشت شده است.

مقامات ارتش لبنان گفته اند که در جریان درگیری های اخیر، دهها پیکارجوی افراطی و همچنین ۱۶ سرباز ارتش کشته شدند و ۲۲ تن از نیروهای نظامی و پلیس نیز مفقود الاثر هستند که احتمالا به اسارت گرفته شده اند.

تمام سلام، نخست وزیر لبنان، روز دوشنبه احتمال مذاکره با شبه نظامیان را رد و تاکید کرد: «مذاکره به منظور یافتن راه حل سیاسی با تکفیری ها که از وضعیت جوامع عرب تحت ظلم سوء استفاده می کنند و می خواهند جامعه لبنان را نیز آلوده کنند، ممکن نیست.»

شهر عرسال که در شرق لبنان و نزدیک مرز سوریه قرار دارد، تاکنون بارها شاهد درگیری بین نظامیان لبنانی و شبه نظامیانی بوده است که گفته می شود با گروههای مخالف بشار اسد مرتبط هستند.

گزارش شده است که در پی تشدید درگیری های روز دوشنبه، تعدادی از ساکنان لبنانی و پناهجویان سوری عرسال را ترک کرده اند. برآورد می شود که حدود یکصد هزار پناهجوی سوری در حوالی این شهر مرزی زندگی می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.