وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اولین اروپایی مبتلا به ابولا در بیمارستان بستری شد

اولین اروپایی مبتلا به ابولا در بیمارستان بستری شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بامداد پنجشنبه، میگل پاهارس، کشیش شهروند اسپانیا که مبتلا به ویروس ابولا تشخیص داده شد پس از ورود به مادرید تحت قرنطینه قرار گرفت و به بیمارستان اعزام شد. این کشیش در جمهوری لیبریا مبتلا به ابولا شده است.

ابولا از فوریه سال جاری در غرب آفریقا و به ویژه در کشورهای گینه، سیرالئون و لیبریا شیوع گسترده یافته و بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت تا کنون ۱۷۱۱ نفر به ویروس این بیماری مبتلا شده که ۹۳۲ نفر آنها جان باخته اند. در لیبریا، برای مبارزه با این بیماری مدت سه ماه وضعیت اضطراری اعلام شده است.

جوزف بوکایی، معاون رئیس جمهوری لیبریا روز پنجشنبه در مورد علت برقراری وضعیت اضطراری گفت: “پزشکان قادر به دسترسی به بیماران نبوده اند زیرا مورد حمله قرار می گرفتند. هدف ما همچنین محدود کردن آزادی رفت و آمد به خاطر ایجاد فرصتی برای کنترل این بیماری بوده است.”

سازمان جهانی بهداشت و انستیتو پاستور، علت شیوع مجدد ابولا در غرب آفریقا را خودداری بسیاری از خانواده ها از آشکار کردن ابتلای اعضای خود به ویروس این بیماری و نیز کافی نبودن امکانات و تجهیزات پزشکی این کشورها می دانند.