وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کمپانی هواپیمایی مالزی از بازار بورس خارج می شود

کمپانی هواپیمایی مالزی از بازار بورس خارج می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت هواپیمایی مالزی از بازار بورس کوالالامپور خارج خواهد شد. صندوق سرمایه گذاری مالزی سهامدار عمده این کمپانی و صاحب ۷۰ درصد سرمایه آن با پرداخت ۳۲۶ میلیون یورو صاحب ۳۰ درصد مابقی سهام این شرکت هواپیمایی خواهد شد. براساس گزارشها برنامه تجدیدساختار این گروه پس از این نقل و انتقال در دستور کار قرار دارد.

سقوط یک فروند هواپیمای بویینگ شرکت هواپیمایی مالزی در ماه مارس سال جاری میلادی و انهدام یک فروند بویینگ ۷۷۷ این شرکت در ماه ژوئیه این کمپانی هواپیمایی را دچار بحران شدیدی کرده است. تا جایی که اعلام شده این شرکت بین یک تا دو میلیون دلار در روز متحمل ضرر می شود.

پس از هدف قرار گرفتن بویینگ ۷۷۷ این کمپانی در آسمان اوکراین افت میزان مشتریان آن به اوج خود رسید. در سه ماهه اول سال جاری میلادی ضرر و زیان شرکت هواپیمایی مالزی به رقم ۱۰۳ میلیون یورو رسیده است. بین سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ نیز این شرکت متحمل ۹۶۲ میلیون یورو ضرر شده است.