خبر فوری
This content is not available in your region

کمک های روسیه به اوکراین همچنان محل مناقشه است

نظرها
کمک های روسیه به اوکراین همچنان محل مناقشه است
اندازه متن Aa Aa

در حالی که همچنان نحوه عبور کاروان «کمک های بشردوستانه» روسیه به مناطق شرقی اوکراین محل مناقشه است، انتظار می رود حدود ۳۰۰ کامیون حامل این کمک ها بعد از ظهر روز چهارشنبه به مرز اوکراین برسند.

روسیه گفته که با مقامات اوکراین توافق کرده که نمایندگان کمیته بین المللی صلیب سرخ و سازمان امنیت و همکاری اروپا و نمایندگانی از اوکراین این کاروان را در مسیر خود تا مناطق شرقی اوکراین همراهی کنند.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: «ما همانطور که کی یف پیشنهاد کرده بود و باوجود اینکه راه طولانی تر خواهد شد، مسیر و نحوه انتقال کاروان را مطابق میل اوکراینی ها برنامه ریزی کرده ایم.»

مقامات اوکراینی تاکنون خبر این توافق را تایید یا تکذیب نکرده اند.

روسیه مدعی است که این کاروان شامل ۱۸۰۰ تن مواد غذایی و دارویی است. اما دانیلو لوبکیوسکی، معاون وزیر خارجه اوکراین روز سه شنبه گفته بود: «روس ها ارسال کمک های بشردوستانه را بهانه کردند چون توجیهی برای تجاوز به خاک [اوکراین] نیافته اند.»

ابهام و اختلاف نظر در مورد کمک های روسیه در حالی همچنان پا برجاست که اهالی شهر لوهانسک در شرقی اوکراین روزهاست که از کمبود آب و برق و مواد غذایی در تنگنا هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.