خبر فوری
This content is not available in your region

بازگشت آرامش به غزه با تمدید آتش بس

نظرها
بازگشت آرامش به غزه با تمدید آتش بس
اندازه متن Aa Aa

تمدید آتش بس میان حماس و اسرائیل برای مدت ۵ روز دیگر، برای ساکنان شهر غزه خبری بسیار خوشحال کننده بود. ساکنان نوار غزه امیدوارند، پس از چند هفته درگیری، مذاکراتی که در قاهره در جریان است به توافق نهایی میان دو طرف منجر شود.

درپی بازگشت آرامش نسبی به این منطقه، بسیاری از مردم غزه به شهر و خانه های خود بازگشته اند. فروشگاهها باردیگر باز شده و زندگی در این شهر حالت عادی به خود گرفته است.

محمد الدیب، یکی از شهروندان غزه می گوید: “امیدواریم که بعد از این پنج روز شاهد یک آتش بس بلند مدت باشیم و راه حلی برای پایان بخشیدن به این کشتار که اسرائیل و متحدانش در آن مشارکت دارند، پیدا شود. از هیات مذاکره کننده فلسطینی در قاهره نیز می خواهیم تا زمانی که به خواسته های مورد نظر فلسطینی ها دست نیافته اند، باز نگردند.”

همزمان ساکنان شهر اشکلون در اسرائیل نیز که روز چهارشنبه و ساعاتی پیش از پایان آتش بس ۳ روزه شاهد شلیک راکت های حماس به شهرشان بودند، با تمدید آتش بس سعی دارند، زندگی عادی را از سر گیرند. حماس شلیک راکت به سوی اسرائیل را تکذیب کرده است.

جسیکا از ساکنان این شهر می گوید: “امیدوارم که این آتش بس با یک توافق میان دو طرف به پایان برسد. شوهر من نیز مدت یک ماه به ارتش فراخوانده شده بود و دوران سختی بود. امیدوارم باردیگر او را برای جنگ نخواهند.”

در درگیری هایی که بیش از یک ماه به طول انجامید، دستکم ۲ هزار تن در هر دو طرف کشته شدند که اغلب کشته شدگان از فلسطینی ها بوده اند.