خبر فوری
This content is not available in your region

سخنرانی پوتین در کریمه لغو شد

سخنرانی پوتین در کریمه لغو شد
اندازه متن Aa Aa

روز پنجشنبه، در حالی که رسانه های داخلی و بین المللی در انتظار سخنرانی مهم ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه در شهر یالتا در کریمه در جمع اعضای دوما، مجلس سفلای پارلمان این کشور درباره بحران اوکراین بودند، سخنگوی دولت اعلام کرده که این سخنرانی برگزار نخواهد شد.

هنوز دلیلی برای لغو این سخنرانی اعلام نشده است. آگاهان به مسائل روسیه و اتحاد شوروی پیشین می گویند لغو چنین مراسمی که از پیش در مورد آن بطور گسترده تبلیغ شده بود، بسیار کم سابقه و سوال برانگیز است.

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه وارد بندر سباستوپول در کریمه شده و در جلسه شورای امنیت ملی روسیه شرکت کرده بود. او همچنین با مقامات شبه جزیره کریمه دیدار داشت.

یکی از دلایل این سفر، تبلیغات برای انتخاب پارلمانی ماه سپتامبر در فدراسیون روسیه است. دیمیتری مدودیف، نخست وزیر و سرگئی ناریشکین، سخنگوی دومای روسیه، در این سفر رییس جمهوری روسیه را همراهی می کنند.

جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و الحاق آن به روسیه در ماه مارس، یکی از دلایل اصلی وضع تحریمهای غرب علیه فدراسیون روسیه بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.