خبر فوری
This content is not available in your region

کاروان کمکهای روسیه به مرزهای اوکراین نزدیک می شود

نظرها
کاروان کمکهای روسیه به مرزهای اوکراین نزدیک می شود
اندازه متن Aa Aa

کاروان حامل کمک های بشردوستانه روسیه به مرزهای شرقی اوکراین نزدیک شده است. این کامیونها که تعداد آنها بیش از ۲۰۰ دستگاه گزارش شده است، به شهر دونتسک در مرز روسیه نزدیک شده اند و قرار است پس از گذشتن از ایست بازرسی که توسط جدایی طلبان کنترل می شود، وارد شرق اوکراین و شهر لوهانسک شوند.

برخی گزارش ها حاکی از آنست که این کامیونهای سفید رنگ توسط خودروهای نظامی که متعلق به ارتش روسیه است، محافظت می شوند.

همزمان با نزدیک شدن این کاروان به مناطق تحت کنترل جدایی طلبان، درگیری هایی در این مناطق از جمله شهر دونتسک در اوکراین گزارش شده است.

آندری لیسنکو، سخنگوی شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین گفت: “حتی اگر تصمیم بر این باشد که محموله کمک های بشردوستانه از مناطقی که تحت کنترل جدایی طلبان است عبور کند، بازهم باید نیروهای ارتش اوکراین و صلیب سرخ آن را بازرسی کنند.”

در همین حال، کی یف نیز روز پنجشنبه کاروان هایی حامل کمک های بشردوستانه را راهی مناطق شرقی اوکراین کرده است.

تعداد کامیونهای اعزام شده از سوی دولت اوکراین ۷۵ دستگاه ذکر شده و مقامات این کشور امیدوارند که جدایی طلبان اجازه ورود این کامیون ها به مناطق تحت کنترلشان را بدهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.