خبر فوری
This content is not available in your region

آمریکا برای نجات ایزدیهای عراق عملیاتی انجام نمی دهد

نظرها
آمریکا برای نجات ایزدیهای عراق عملیاتی انجام نمی دهد
اندازه متن Aa Aa

دولت ایالات متحده آمریکا می گوید بعد از بررسی اوضاع در عراق به این نتیجه رسیده که برای نجات افراد گرفتار شده در محاصره شبه نظامیان گروه «دولت اسلامی» دست به عملیاتی در خاک عراق نزند.

هلیکوپترهای آمریکایی برای چندمین روز متوالی از آسمان برای این افراد غذا و آب را به پایین می فرستند. به گفته دولت آمریکا تاکنون بیش از 114 هزار وعده غذا و 160 هزار لیتر آب آشامیدنی از این طریق به دست ایزدیها رسیده است.

در پی قدرت گرفتن شبه نظامیان «دولت اسلامی» در مناطق عمده ای از عراق، حدود پنجاه هزار نفر از پیروان آیین ایزدی مجبور به ترک خانه های خود شدند و در کوهستانهای عراق پناه گرفتند. شماری از آنها راهی سوریه شدند و برخی راه اقلیم کردستان عراق را در پیش گرفته اند.

حدود بیست نفر از پرسنل ارتش آمریکا که در عراق مستقر شده اند در تاریکی شب برای بازدید از حوالی کوه سنجار و بررسی وضعیت افراد پناه گرفته به این منطقه رفتند.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که بازدید کارشناسان پنتاگون از این منطقه نشان می دهد که شمار ایزدیهایی که در کوهستانها محاصره شده اند، کمتر از رقمی است که انتظار می رفت و وضعیت آنها بهتر شده است.

سازمان ملل متحد تخمین زده است که بحران اخیر در عراق دست کم یک و نیم میلیون نفر را آواره کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.