خبر فوری
This content is not available in your region

وضعیت شمال عراق از دریچه تلویزیونهای اروپایی

نظرها
وضعیت شمال عراق از دریچه تلویزیونهای اروپایی
اندازه متن Aa Aa

از اوایل ماه ژوئن و در پی حملات شبه نظامیان داعش، صدها هزار عراقی آواره شده اند و ترس و هرج و مرج بر بسیاری از نقاط این کشور، بویژه مناطق شمالی حاکم شده است.

در این برنامه «چشم انداز» منتخبی از برنامه های تلویزیون های اروپایی در مورد وضعیت عراق را پوشش داده ایم.

شبکه تلویزیونی «رای» ایتالیا در گزارشی به نحوه پیشروی نیروهای داعش بسمت اقلیم خودمختار کردستان عراق پرداخته و کنترل یگان های کرد بر شهر «مخمور» را تجزیه و تحلیل کرده است.

شبکه تلویزیونی سوییس هم در گزارشی از نحوه ارسال و توزیع کمک های بشردوستانه در اقلیم خودمختار کردستان عراق، ضمن گفتگو با یکی از اساتید دانشگاه برن، امکان افزایش احتمال استقلال کامل منطقه کردستان را بررسی کرده است.

در قسمت دیگری از این گزارش به نگرانی های بالقوه در خصوص مسلح شدن نیروهای فعال در منطقه و مقایسه آن با تجربه مشابه مجاهدان افغانستانی در دهه هشتاد میلادی پرداخته شده است.

در قسمت سوم این برنامه «چشم انداز» به گزارش تلویزیون فرانسه از وضعیت آوارگان ناآرامی های اخیر، بویژه ایزدی ها و مرور جنایات داعش از زبان شاهدان عینی پرداخته ایم.

در نهایت گزارشی از شبکه تلویزیونی «آر اس ای» ایتالیا که در آن به تاریخچه شکل گیری و قدرت گرفتن داعش پرداخته شده است. در این گزارش سعی شده خطرات القاعده و این گروه تندرو با هم مقایسه شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.