خبر فوری
This content is not available in your region

تجلیل اولاند از نظامیان آفریقایی مشارکت کننده در آزادسازی فرانسه

نظرها
تجلیل اولاند از نظامیان آفریقایی مشارکت کننده در آزادسازی فرانسه
اندازه متن Aa Aa

در هفتادمین سالگرد ورود نیروهای آفریقایی به فرانسه برای آزاد کردن این کشور در زمان اشغال آن توسط آلمان نازی، فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه، با شرکت در این مراسم، به تجلیل از نقش آفریقا در آزادسازی این کشور پرداخت.

او که بر روی ناو شارل دوگل در جنوب فرانسه سخن می گفت، تصریح کرد: “من می خواهم بگویم که فرانسه قدردان شماست. به لطف شما بود که فرانسه دوباره حاکمیت خود را باز یافت و بعد از جنگ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل شد. من می خواهم به جوانان آفریقایی بگویم که ما فداکاریهای گذشتگان را فراموش نکرده ایم و فرانسه می داند که مدیون آنهاست.”

این مراسم با حضور سران و نمایندگانی از بیست کشور آفریقایی که اتباع آنها در آزادسازی فرانسه در زمان جنگ جهانی دوم مشارکت کرده بودند، برگزار شد.

در پانزدهم اوت سال 1944 میلادی، 450 هزار نیروی نظامی که حدود نیمی از آنها آفریقایی و نیمی دیگر فرانسوی بودند تحت فرماندهی ژنرال ژان دو لاتر دو تاسینی، وارد جنوب فرانسه شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.