خبر فوری
This content is not available in your region

فراخوان مخالفان نواز شریف به برپایی تظاهراتی بزرگ

نظرها
فراخوان مخالفان نواز شریف به برپایی تظاهراتی بزرگ
اندازه متن Aa Aa

اعتراض های مخالفان دولت در اسلام آباد پاکستان به پنجمین روز رسید و معترضان فراخوان به برپایی تظاهراتی بزرگ در «منطقه سرخ» دادند.

حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان، نواز شریف، نخست وزیر این کشور را به تقلب در انتخابات و فساد متهم کرده است.

یکی از اعضای حزب تحریک انصاف درباره تظاهرات بزرگ می گوید: «ما برای برپایی اعتراضی مسالمت آمیز همه تلاشمان را می کنیم ولی اگر دولت دست به خشونت بزند ما واکنش نشان می دهیم، چنانچه باید کشورمان را حفظ کنیم و برای آن باید ایثار کنیم. ما از فرمان [عمران]خان تبعیت می کنیم. او می گوید که او این کار را می کند چنانکه این راه انقلاب است.»

در همین حال پلیس دوشنبه شب 147تن از معترضان را در استان پنجاب بازداشت کرد.

فراخوان عمران خان به تظاهرات بزرگ پس از آن است که حزب تحریک انصاف اعلام کرد از 34 کرسی خود در پارلمان استعفا می دهد تا دولت را مجبور به برگزاری انتخاباتی تازه سازد.

در حالی که عمران خان هوادارانش را به همراه آوردن اعضای خانواده در تظاهرات پیش رو فراخوانده، پلیس اعلام کرده است به مخالفان اجازه ورود به «منطقه سرخ» در اسلام آباد داده نمی شود. منطقه سرخ، محدوده ای محافظت شده است که سفارت ها و خانه های اعضای هیات دولت در آن واقع است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.