خبر فوری
This content is not available in your region

یافتن ۱۷مظنون فراری مبتلا به ابولا در لیبریا

نظرها
یافتن ۱۷مظنون فراری مبتلا به ابولا در لیبریا
اندازه متن Aa Aa

مقامات وزارت بهداشت لیبریا می گویند همه ۱۷ فرد مشکوک به ابتلا به ویروس ابولا را که ناپدید شده بودند، یافته و آنها را به بیمارستانی در شهر مونرویا، پایتخت لیبریا منتقل کرده اند.

همزمان اعلام کرده اند که در جریان مداوای سه پزشک آفریقایی که به ویروس ابولا مبتلا بودند و داروی “زی مپ” به آنها تزریق شده، علائم بهبود مشاهده شده است.

لیبریا از جمله کشورهایی بود که پس از شیوع ویروس ابولا در این کشور از ایالات متحده آمریکا خواست تا داروی “زی مپ” را که برای مقابله با این ویروس ساخته اما امتحان نشده بود، به این کشور ارسال کند.

زی مپ توسط یک شرکت داروسازری در کالیفرنیا و از منابع گیاهی تهیه شده و در حال حاضر ادامه ساخت آن متوقف شده است.

ویروس ابولا که از کشور گینه به سیرالئون، لیبریا و نیجریه منتقل یافته تاکنون جان بیش از هزار و صد تن را گرفته است و یکی از مرگبارترین ویروس های شناخته شده در غرب آفریقا به شمار می رود.

سازمان جهانی بهداشت نسبت به سفر به این کشورها هشدار داده است و بسیاری از خطوط هوایی نیز پروازهای خود به کشورهای مذکور را متوقف کرده اند.

ابولا چیست؟

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.